Wartość kontraktów terminowych CME Bitcoin Era po raz pierwszy przekroczyła wartość OKEx, stając się największym na świecie.

Z 1,16 miliarda dolarów do 1,07 miliarda dolarów OKEx, niektórzy uważają, że jest to znak, że inwestorzy instytucjonalni piętrzą się w Bitcoin.

Bitcoin wrócił z powrotem ponad 18.000 dolarów po kryzysie dziękczynienia.

Promocja
Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Grupy Telegram i uzyskaj sygnały transakcyjne, darmowy kurs transakcyjny oraz codzienną komunikację z fanami crypto!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

 

Chicago Mercantile Exchange (CME) wyprzedziła OKEx, stając się największym rynkiem kontraktów terminowych na Bitcoin na świecie.

Tradycyjnie, dane CME dotyczące kontraktów terminowych BTC są postrzegane jako najbliższe temu, co istnieje w metryce określającej zaangażowanie instytucjonalne w Bitcoin.

Nowy rekord został ujawniony 27 listopada w poście na Twitterze przez kryptońskie badania i analizy firmy Arcane Research, cytując dane z Skew Analytics.

Znaczenie Byków Bitcoinów CME

18 listopada BeInCrypto poinformowało, że otwarte zainteresowanie CME kontraktami terminowymi na Bitcoin przekroczyło po raz pierwszy 1 mld dolarów, co oznacza możliwy silny napływ inwestycji instytucjonalnych. Liczba ta oznacza, że CME uzurpuje sobie prawo do OKEx jako największej konsumenckiej platformy kontraktów terminowych na Bitcoin.

Open interest mierzy łączną liczbę nierozliczonych kontraktów terminowych, które nie zostały jeszcze rozliczone, co daje dokładny obraz popularności danego składnika aktywów na rynku. Najnowsze dane pokazują, że kontrakty terminowe na Bitcoin na CME osiągnęły obecnie całkowitą wartość 1,16 mld USD, przekraczając tym samym wartość OKEx, który posiada 1,07 mld USD otwartych kontraktów terminowych na stopy procentowe.

Arcane uważa, że jest to dowód na długo oczekiwane wejście instytucji na dużą skalę, długoterminowe inwestycje w Bitcoin. Kontrakt terminowy CME na BTCX20 z listopada 2020 r. wygasł 27 listopada, a jego termin rozliczenia przypada na dzień dzisiejszy, 30 listopada.

Wygaśnięcie kontraktu zbiegło się w czasie ze znacznymi stratami, które spowodowały, że Bitcoin zrzucił nawet 16 600 USD, a 29 listopada ponownie zamknął się kwotą ponad 18 000 USD.

A Miara udziału inwestycji
27 września, BeInCrypto poinformował, że analityk łańcucha Willy Woo przewidział oddzielenie Bitcoin od rynku akcji, napędzane przez to, co określił jako „wewnętrzne przyjęcie“. To, co powiedział, nie jest miarą tego, że inwestorzy przenoszą fundusze do pozycji hedgingowych, ale raczej sygnałem, że są to posiadacze długoterminowi.

Najnowsze dane liczbowe pokazują, że po krótkiej, dziękczynnej selloffie BTC nadal przyciąga ogromną uwagę inwestorów, a najnowszy ranking strachu i chciwości plasuje ją na 88 miejscu. Jest to tylko siedem punktów za jego niezmiennie wysoką pozycją.